Site Loader
0

Jakie zasady obowiązują na diecie South Beach?  

Dieta South Beach powstała w 1995 roku, a jej autorem jest amerykański kardiolog Arthur Agatston. Na samym początku opracowana była przede wszystkim dla osób, które zmagają się z cukrzycą czy chorobami serca. Jednak kilka lat później okazała się jedną z najczęściej stosowanych niskowęglowodanowych diet odchudzających w Stanach Zjednoczonych. Podczas diety South Beach należy: unikać uczucia przejedzenia, wykluczyć z codziennego menu węglowodany proste i tłuszcze zwierzęce (szczególnie tłuszcze nasycone), sięgać po produkty o niskim indeksie glikemicznym oraz spożywać 5 posiłków dziennie, w których muszą znaleźć się warzywa. Cała kuracja dzieli się na 3 fazy.  

Kto może korzystać z diety South Beach?  

Dieta South Beach uważana jest za jedną z lepszy dla osób, które mierzą się z nadwagą lub otyłością i chcą zrzucić zbędne kilogramy. Jednak warto też wspomnieć, że świetnie nada się dla osób, które mają zdiagnozowany stan przedcukrzycowy, ale także pomoże zmienić niezdrowe nawyki żywieniowe. Dzięki wykluczeniu produktów z wysokim indeksem glikemicznym poziom cukrów u diabetyczek i diabetyków będzie stal na odpowiednim poziomie. Dieta South Beach ogranicza także ilość tłuszczów nasyconych, które powodują wzrost cholesterolu oraz są szkodliwe dla osób z chorobami układu krążenia.  

Przeciwwskazania do stosowania diety South Beach 

Niestety dieta South Beach nie jest dla każdego. Zakazana jest u osób, u których zdiagnozowano: choroby wątroby, refluks żołądkowo-przełykowy, hipoglikemię, cukrzycę, wrzody żołądka czy choroby nerek. Do wad stosowania tej diety zaliczamy: osłabienie, problemy z koncentracją, rozdrażnienie, niedobory witamin i składników mineralnych (w szczególności wapnia) oraz zmęczenie. Zamiast eksperymentować z dietą South Beach, postaw na sprawdzony sposób na utratę zbędnych kilogramów, jakim są zbilansowane posiłki w diecie pudełkowej cateringu LightDiet! 

Post Author: admin