Site Loader
0

Żylaki są naprawdę nie tylko nieestetycznymi skazami, które pojawiają się na nogach, mogą one doprowadzić również do powstawania bardzo poważnych chorób, między innymi do zakrzepicy, a także zatorowości płucnej. Choroby układu krążenia mimo że dla wielu wydają się błahe, są naprawdę poważne. Warto zatem przeciwdziałać i stosować różne środki wspomagające leczenie chorób układu żylnego. Jeśli tylko zauważysz na swoich nogach pierwsze żylaki, a także zmagasz się z obrzękiem i opuchlizną nóg, od razu rozpocznij profilaktykę i zacznij stosować pończochy uciskowe 1 stopnia. Co można jeszcze powiedzieć o tym produkcie i czy zapobiegają one żylakom? 

Pończochy medyczne

Co ciekawe, wykorzystywanie pończoch uciskowych 1 stopnia pozwala w bardzo bezpieczny i dosyć skuteczny sposób zmagać się i leczyć dolegliwości, które powstają od układu żylnego kończyn dolnych. Pończochy uciskowe 1 stopnia oparte są na nowoczesnych technologiach i stanowią odciążenie dla żył. Wystarczy je założyć i od razu poczuć ulgę. Co więcej, nie da się ukryć, że stosowanie pończoch  medycznych warto rozpocząć od zakupu pończoch uciskowych 1 stopnia. Oczywiście w sprzedaży są jeszcze drugiego i trzeciego stopnia kompresji, natomiast pończochy pierwszego stopnia świetnie radzą sobie z dolegliwościami początkowymi. Jeśli tylko zauważysz opuchliznę, obrzęk, a także silne, fioletowe żyłki, które są dosyć widoczne, od razu kup sobie pończochy uciskowe 1 stopnia, ponieważ warto przeciwdziałać dolegliwościom, a nie zmagać się później z ciężką chorobą. Pamiętaj, że nieleczone żylaki mogą doprowadzić do zatoru płucnego. 

Terapia kompresyjna

Co ciekawe, powszechne w Polsce terapia kompresyjna polega na stosowaniu najczęściej pończoch uciskowych 1 stopnia, które świetnie sprawdzają się do początkowych dolegliwości układu żylnego. Pomagają one usprawnić przepływ krwi przez żyły i znacząco uśmierzają ból. Kompresjoterapia należy nadal do dziedziny lecznictwa dosyć niepopularnego, ponieważ niewiele osób zdaje sobie sprawę z istnienia pończoch uciskowych 1 stopnia. Warto udać się na poradę do sprawdzonego lekarza, który poleci odpowiednie produkty. Warto z pewnością zajrzeć na stronę:  https://kompresyjni.pl/pl/content/25-ponczochy-przeciwzylakowe-1-stopnia-kompresji-ucisku, tam z pewnością znajdziesz ciekawe produkty, które możesz dopasować rozmiarowo do siebie. Oczywiście pończochy uciskowe 1 stopnia są przeznaczone również dla mężczyzn.

Post Author: admin